چگونه بفهمیم عفونت دندان داریم؟
چگونه بفهمیم عفونت دندان داریم؟
آوریل 3, 2021
خونریزی لثه
درمان خونریزی لثه: چرا لیزر بهترین درمان است؟
می 3, 2021
چگونه بفهمیم عفونت دندان داریم؟
چگونه بفهمیم عفونت دندان داریم؟
آوریل 3, 2021
خونریزی لثه
درمان خونریزی لثه: چرا لیزر بهترین درمان است؟
می 3, 2021
نمایش همه

جراحی لثه با لیزر در تهران و هزینه

جراحی لثه با لیزر

استفاده از فناوری لیزری برای جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر چیست و چقدر هزینه دارد؟ فناوری لیزر گزینه مناسبی برای اقدامات عمومی دندان پزشکی و جراحی لثه با لیزر است. در این مقاله به برخی از مزایای بیشماری که لیزر در علم دندانپزشکی ایجاد کرده است میپردازیم. لیزر در زمینه‌های گوناگون و بسیار متعدد پزشکی از جمله دندانپزشکی عمومی استفاده می‌شوند. لیزرها در واقع پرتوهای نوری بسیار متمرکزی هستند که می‌توانند در مقادیر بسیار اندک برای تغییر دادن و یا اینکه جهت از بین بردن بافت‌های دهان استفاده شوند.

دندانپزشکان در بسیاری از روش‌های گوناگون و مختلف در داخل دهان از پرتو لیزری استفاده کرده و درمان لثه با لیزر را انجام می دهند. از این رو انتخاب بهترین جراح لثه با لیزر در تهران و بهترین مراکز جراحی ممکن است دشوار باشد. علاوه بر موارد ذکر شده از پرتو لیزری می توان برای از بین بردن بافت های بزرگ، همچنین سفید تر کردن دندان‌ها با لیزر و یا تغییر شکل در لثه ها استفاده نمود. در ادامه به بررسی دلایل بیماری لثه و مزیت های جراحی لثه با لیزر نسبت به روش های سنتی دندانپزشکی خواهیم پرداخت.

فیلم جراحی لثه با لیزر

دلایل بیماری لثه (پریودنتال)

دلایل بیماری های لثه

بیماری پریودنتال یا عفونت در لثه یک نمونه از بافت های پشتی و استخوانی است که دندان‌ها را در جای خود محکم نگه می‌دارد و به طور کلی در افراد بزرگسال که در دهه‌های ۳۰ و ۴۰ زندگی خود قرار دارند اتفاق افتاده که به همین سبب می توانند تحت جراحی لثه با لیزر قرار بگیرند.

بیماریهای پریودنتال بنا به دلایل و موضوعات گسترده ای تشکیل می گردند که عبارتند از:

  • رعایت نکردن بهداشت دهان
  • حساسیت های ژنتیکی
  • بیماری های مزمن
  • دیابت
  • سیگار کشیدن
  • داروهای خاص

مقایسه درمان سنتی و لیزری لثه

در دندانپزشکی از لیزر برای دسترسی به دندانهای آلوده جهت از بین بردن و نابود ساختن بافت های آلوده و دیگر باکتری ها استفاده می شود. در واقع هنگام جراحی لثه با لیزر زمانی که بافت آلوده برداشته و نابود شود و ریشه دندان در معرض دید قرار گیرد، دندانپزشک به جای تمیز کردن و مرتب نمودن دندان ها با ابزارهای دستی لثه با دستگاه تمیز کننده لیزری ریشه التراسونیک بر میدارد.

از انرژی لیزر جهت جراحی لثه به منظور گرم کردن سلول های بنیادی که حاوی خون هستند استفاده میگردد. انجام دادن این کار سبب ایجاد مهر و موم بافت در برابر دندان می‌شود. جراحی لثه با لیزر و درمان کردن توسط لیزر این امکان را تضمین می‌کند که هیچ بافتی در دهان از بین نمی رود و یا اینکه بافت‌ها به طور عادی کاهش پیدا می‌کنند.

دندانپزشکی با لیزر همچنین  سلول‌های بنیادی در بافت‌ها را تحریک کرده تا بافت های همبند استخوان و کلاژن را ایجاد کنند. در ادامه جهت روند بهبودی بدن که مطابق با جراحی لثه با لیزر صورت می‌گیرد لیزر درمانی استخوان اطراف دندان را بازسازی می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید!
روکش دندان چیست؟

آیا جراحی لثه با لیزر دردناک است؟

سوالی که بیشتر بیماران میپرسند این است که “آیا جراحی لثه با لیزر دردناک است؟”؛ پاسخ ما این است که در این روش از لیزر دیود و بی حس کننده ی موضعی برای بی حس کردن ناحیه ی مشکل دار، استفاده میشود. به لیزرهای دیود، دیودهای لیزر تزریقی نیز گفته میشود. این لیزر، یک لیزر نیمه رسانای الکتریکی است که تقریبا به اندازه ی یک خودکار است و با تابش نور کار می کند.

معمولا، این لیزر بافت نرم، برای درمان بیماری ها لثه، مخصوصا زمانی که لثه به شدت بیمار است و نیاز است تا قسمتی از آن برداشته شود، مورد استفاده قرار میگیرد، و همچنین از لیزر برای درمان “لبخند لثه ای” نیز استفاده میشود. در این فرایند از لیزر برای کوچک کردن سایز لثه به طوری که لثه بخش کمتری از دندان را فرا بگیرد، کمک گرفته میشود. انواع روش های جراحی لثه می توانند تا حدی مشکل زا باشند، اما جراحی های لثه با لیزر در مقایسه با آنها مشکل کمتری ایجاد میکنند؛ در این جراحی ها زمان عمل کوتاه تر بوده و دوره ی نقاهت نیز کوتاه تر است و بیمار سریعتر بهبود می یابد.

۶ مزیت فناوری لیزر در هنگام اجرای جراحی لثه با لیزر

مزایای دندانپزشکی با لیزر

جراحی لثه با لیزر بدون خونریزی است

تعداد گسترده و بسیار زیادی از بیمارانی که به عفونت لثه دچار شده اند در هنگام جراحی لثه از خونریزی شدید لثه و ریزش دندان ها رنج بسیاری می‌برند و گله مند هستند. برای همین جهت درمان این موضوع حذف کردن باکتری ها از دندان و دهان و همچنین در درون لثه ها بسیار مهم است. جراحی لثه با لیزر نه تنها جهت از بین رفتن باکتری ها مفید و مثمر ثمر است، همچنین باعث می‌شود که درمان موثرتر و سریعتری انجام شود.

استفاده از لیزر در هنگام جراحی لثه توسط لیزر به کاهش خونریزی و تورم در لثه ها کمک می کند. با این حال علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت های بالایی، استفاده کردن از لیزر حتی ممکن است تا نیاز به انجام درمان بیشتر بیماری های لثه ای مانند جراحی کردن تخصصی لثه‌ها را از بین ببرد و دیگر نیازی به انجام این کار نداشته باشید.

مناسب برای انواع بیماران

بر اساس میزان های مختلف و گوناگون ارائه شده در بیماری پریودنتال و آسیب رسیدن به بافت های لثه استفاده کردن از لیزر در حین جراحی لثه با لیزر سبب تنظیم طول موج و سطح قدرت پرتوی لیزر می‌شود. این ویژگی که لیزر ارائه می دهد سبب شده تا دندانپزشکان کنترل و تسلط بسیار مناسب و قابل قبولی بر روی این روش اجرایی داشته باشند.

استفاده از جراحی لثه با لیزر به دندانپزشکان و دیگر افراد معالج این امکان را می دهد تا یک درمان منحصر به فرد و بسیار به خصوص را برای بیماران خاص در عین نیاز به مراقبت های طولانی مدت داشته باشند. زمان بهبودی و طول درمان با کمک گرفتن از جراحی لثه با لیزر کوتاه‌تر می‌شود. جراحی لثه توسط لیزر و درمان کردن توسط لیزر که با کمک دندانپزشکان و دستگاه های مخصوص لیزری انجام می‌شود باعث ایجاد تروما در لثه و دندان و یا نواحی اطراف آن می‌شود. استفاده از این فرآیند بذان معنی می باشد که زمان بهبودی لثه در مقایسه با جراحی سنتی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید!
حفره خشک (درای سوکت) چیست و چگونه درمان میشود؟

بهره گیری و استفاده کردن از جراحی لثه با لیزر در بیماران موجب شده و سبب می‌شود تا آنها سریع‌تر بهبود یابند و در کل روند درمان افراد مریض بسیار سریعتر و با سرعت بیشتری انجام می‌پذیرد.

کاهش خطر و اضطراب با لیزر

در واقع خصوصیات لیزرها این است که کمی تهاجمی و خطرناک هستند و در واقع پرتوی آنها برای بدن افراد و بافت های موجود در بدن ها ضرر دارد اما استفاده کردن از این روش می‌تواند نیاز به روش های سنتی درمان لیزر را برای شما برطرف کند. استفاده نمودن از جراحی لثه با لیزر فشارهایی را که بیماران در حین عمل احساس می‌کنند کاهش می دهد و این بدان معنی می باشد که نیاز به داروی بیهوشی بسیار کمتری برای معالجه و جراحی وجود دارد.

 در نتیجه استفاده کردن از لیزر، درد و ناراحتی بیماران کاهش پیدا کرده و با کمترین ناراحتی بیماران در طول درمان احساس اضطراب کمتر و آرامش بیشتری خواهند داشت.

حفظ قسمت های سالم دندان

از آنجا که جراحی لثه توسط لیزر بسیار دقیق و منحصر به فرد می باشد لذا می‌توان از این فناوری پیشرفته به منظور حفظ قسمتهای سالم دندان‌ها در حین برداشتن حفره‌های دندان و جراحی لثه ها استفاده نمود.

 در رابطه با بیماران مبتلا به عفونت های شدید باکتریایی حفظ کردن دندانهای سالم در درازمدت و طولانی مدت بسیار برای این افراد موثر است. همچنین استفاده از جراحی لثه که توسط لیزر انجام می‌شود منجر به ایجاد نتایج قویتری شده و به افراد کمک می‌کند که دندانها استقامت بیشتری داشته باشند.

جراحی لثه توسط لیزر خطر عفونت باکتریایی را به حداقل می رساند

از آنجا که چندین روش برای استفاده و جراحی لثه ها وجود دارد لیزرها در استریل کردن ناحیه ای استفاده می شوند. انجام دادن این کار به بیماران مبتلا به امراض بهداشت دهان و دندان کمک می‌کند و خطر عفونت های باکتریایی دهان و دندان را به طور قابل ملاحظه و چشمگیری کاهش می‌دهد.

عدم ناراحتی و نیاز به درمان های تهاجمی با لیزر درمانی

بهره بردن از این روش منجر به ایجاد نتایج بالینی سریعتر و در زمان‌های کمتری شده و به آن کمک میکند. شما می توانید ضمن استفاده از این روش درمانی در مقایسه و در مقابل جراحی های سنتی از مزیت ها و فواید آن بهره وری لازم و کامل را ببرید. همچنین در صورتی که بیماری‌های لثه و دندان و دهان به سراغتان آمد، شما می توانید بر اساس نوع و میزان بیماری پریودنتال این تصمیم مهم را جهت جراحی شدن با روش لیزری اتخاذ کرده و بگیرید.

در این مقاله سر شد تا توضیحاتی را درباره فواید و استفاده از روش نوین لیزر درمانی که برای جراحی لثه ها انجام می شود خدمت شما عرض کنیم و آن را با روشهای قدیمی و سنتی جراحی دهان و دندان مقایسه نماییم. شما می توانید ضمن برخورداری از مناسب ترین شیوه های درمانی درد بسیار کمتری را تجربه کرده و حین انجام دادن این روش لیزری بهترین نتیجه ممکن را ببرید. لذا بهتر است تا در هنگام جراحی‌های لثه از روش هایی که جدیداً و اخیراً پیدا شده و با پیشرفت علم پزشکی همراه بوده اند بهره وری لازم را ببرید. استفاده کردن از این فرایند می‌تواند خطرات آسیب رساندن به قسمت‌های دندان و لثه‌ها را به طور کامل از بین برده و خطر بسیار کمتری را نیز برای فرد مبتلا داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید!
بریج دندان : انواع، مزایا و هزینه

عصب کشی لثه با لیزر

عصب کشی دندان با لیزر

زمانی که بیمار به بیماری های پریودنتال مبتلاست، دندانپزشک از لیزر دیود برای جدا کردن بافت بیمار لثه از ریشه ی دندان استفاده میکند. زمانی که بافت جدا شد، ریشه نیز برداشته شده و سپس دندانپزشک عمل عصب کشی – روشی برای از بین بردن پلاک های ایجاد شده زیر خط لثه – را انجام میدهد. اینگونه محیط بین دندان و لثه بهبود پیدا کرده و دوباره بازسازی میشود. در عصب کشی دندان با لیزر میزان عفونت بعد از درمان تقریبا به صفر میرسد.

اصلاح لبخند لثه ای با لیزر

اگر شما به بیماری های پریودنتال مبتلا نیستید اما به دنبال پزشکی میگردید که مشکل “لبخند لثه ای” شما را رفع کند، میتوانید به سراغ پزشکی بروید که با استفاده از لیزر دیود بخشی از بافت لثه ی شما را برمیدارد و به لثه ی شما فرمی زیبا میدهد. در این روش نیز بخشی از بافت لثه برداشته میشود و خونریزی طبیعی است؛ جای نگرانی نیست. از آنجایی که در این روش از بی حسی موضعی استفاده میشود، اصلاح لبخند لثه ای با لیزر بدون درد بوده و میتوان در یک جلسه ی درمانی آن را به اتمام رساند. اگر این عمل کمی پیچیده باشد، پزشک بیمار را بیهوش میکند تا دردی را حس نکند.

جراحی لثه برای روکش

در بعضی از افراد لثه آنها بیشتر از حالت طبیعی است و برای گذاشتن روکش دندان نیاز به برش مقداری از لثه است. در این مواقع عمل افزایش طول تاج دندان با لیزر توسط پزشک متخصص انجام میشود، تا این مشکل برطرف گردد و فضای مورد نیاز برای گذاشتن روکش دندان ایجاد گردد.

هزینه جراحی لثه با لیزر

با توجه به مواردی که گفته شد مشخص است که هزینه دستگاه های لیزر با توجه به بروزتر بودن و مخارج تعمیر و نگهداری کمی بالاتر از روش های ستنی است. قیمت جراحی لثه با لیزر بطور معمول حدود ۱۰ الی ۴۰ درصد از روش های مرسوم بیشتر است. اطلاع از هزینه دقیق منوط به معاینه، مشاهدات کلینیکی و مشخص شدن تعداد جلسات درمانی است.

پس از جراحی لثه با لیزر در تهران منتظر چه اتفاقاتی باشیم؟

ممکن است تا یک هفته پس از عمل، لثه های بیمار متورم باشند. درد پس از انجام این عمل معمولا اندک است و مشکلی برای فعالیت های روزانه ی بیمار مانند غذا خوردن، نوشیدن و صحبت کردن، ایجاد نمیکند. با اینکه عمل جراحی لثه با لیزر روی فعالیت های روزانه تاثیر چندانی ندارد اما بهتر است تا مدتی از خوردن غذاهای سفت و تند که باعث آسیب رساندن به لثه میشوند، پرهیز کنید. خوردن غذاهای نرم روشی موثر برای بهبود هرچه سریع تر است. اگر پس از انجام این عمل درد داشتید، ممکن است پزشک برای شما مسکن هایی مانند ایبوپروفن تجویز کند. اگر در مورد این روش درمانی سوالی دارید با ما تماس بگیرید.

پزشکان ما در زمینه ی عمل جراحی لثه با لیزر در تهران برای درمان بیماری های پریودنتال، لبخند لثه ای، زخم های شانکر و زخم های سرد متخصص هستند. لیزر باریکی که متخصصین ما استفاده میکنند کاملا دقیق بوده و دوره ی نقاهت را بسیار کوتاه میکند.

برای مشاوره و گرفتن وقت ویزیت با كلينيك ما واقع ىر تهران تماس بگیرید.

منابع: laser gum surgery

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =

تماس تلفنی و دریافت نوبت