چرا لثه من در اطراف یک دندان متورم شده است؟
چرا لثه من در اطراف یک دندان متورم شده است؟
دسامبر 10, 2023
اگر لمینت های شما با دندان های شما همخوانی نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟
اگر لمینت های شما با دندان های شما همخوانی نداشته باشد چه میشود؟
دسامبر 26, 2023
چرا لثه من در اطراف یک دندان متورم شده است؟
چرا لثه من در اطراف یک دندان متورم شده است؟
دسامبر 10, 2023
اگر لمینت های شما با دندان های شما همخوانی نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟
اگر لمینت های شما با دندان های شما همخوانی نداشته باشد چه میشود؟
دسامبر 26, 2023
نمایش همه

چه تعداد لمینت دندان برای من نیاز است؟

چه تعداد لمینت دندان برای من نیاز است؟

اگر کنجکاو هستید که بدانید به چه تعداد لمینت دندان نیاز دارید؟ توصیه می‌کنم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. برای اینکه بتوانید تعداد لمینت های مورد نیاز خود را حدس بزنید، به چندین فاکتور نیاز خواهید داشت. به طور کلی عدد لمینت دندان مورد استفاده، بستگی به خواسته بیماران دارد و عدد آن برای تمامی بیماران یکسان نمی باشد. اغلب پزشکان با معاینات کامل به شما کمک می کنند تا تعداد روکش های مورد نیاز خود را مشخص کنید. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا درک درستی را از عوامل مهم در انتخاب تعداد لمینت های دندان داشته باشید.

چه تعداد لمینت دندان را باید داشته باشم؟

قبل از اینکه تعداد لمینت دندان اهمیت داشته باشد، انتخاب یک روکش مقاوم اهمیت دارد. اگر معاینات پزشک انجام شده است و دندانپزشک با لمینت شما موافقت کرده است. توصیه می‌شود که لمینت‌های چینی را انتخاب کنید زیرا این لمینت‌ها از مقاومت زیادی برخوردار می‌باشند. درک و شناسایی یک روکش با کیفیت بسیار مهم است. یکی دیگر از موضوعاتی که باید قبل از انتخاب تعداد لمینت ها به آن توجه کنید، زیبایی دندان هایتان می باشد. لمینت ها مانند ابزار آرایشی به شما کمک می کنند تا دندان‌های زیباتری داشته باشید.

به عبارت دیگر لمینت ها مانع از دیده شدن دندان های آسیب دیده، لکه های مختلف و … می شود. هدف اصلی لمینت هدیه‌کردن لبخندی زیباتر به شما می‌باشد. پزشکان با برش های نازک بر روی مینای دندان شما تلاش می‌کنند تا لمینت ها به راحتی در جای خود قرار بگیرند. بنابراین شما به اندازه دندان های پوسیده خود به روکش نیاز خواهید داشت. البته تعداد لمینت دندان با توجه به خواسته شما متفاوت می‌باشد.

این مطلب را از دست ندهید!
مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

برای انتخاب تعداد لمینت دندان باید به چه عواملی توجه کنیم؟

همانطور که گفته شد، عوامل زیادی بر انتخاب تعداد لمینت دندان اثر گذار می باشند. شما می توانید بین لمینت های پیوسته و جدا از هم انتخاب کنید. لمینت چند دندانی برای زمانی مناسب است که چند دندان کنار هم نیاز به لمینت داشته باشند. آنگاه پزشکان برای زیبایی بیشتر از لمینت های پیوسته استفاده می کنند. به نظر شما چه عواملی سبب انجام لمینت دندان ها خواهد شد؟ در زیر برخی از عوامل مهم که سبب می شود تا شما به لمینت دندان فکر کنید، آورده شده‌اند:

  • تمرکز روی لبخند زیبا
  • سفیدی دندان ها در هنگام لبخند
  • پوشاندن مشکلات دهان مانند پوسیدگی دندان ها و …

برای مشخص کردن تعداد مورد نیاز لمینت دندان شما می توانید از یک دندانپزشک با تجربه مشاوره بگیرید. پزشک مورد نظر پس از انجام مشاوره و معاینات برای شما یک برنامه درمانی کاربردی ارائه می دهد. البته سلیقه شما در زیبایی دندان هایتان برای انتخاب تعداد لمینت اهمیت زیادی خواهد داشت.  در ادامه شما را با عوامل موثر در انتخاب تعداد لمینت آشنا خواهیم کرد.

تمرکز بر روی لبخند زیبا

اغلب افراد تمایل به لبخند های زیبا دارند و برخی به دنبال لبخند هالیوودی هستند، اما انتخاب عدد مناسب لمینت دندان برای آنها بسیار کار دشواری می باشد. در این مرحله به شما یک راه حل ساده را پیشنهاد می‌کنیم. به جلوی آینه بروید و لبخند بزنید. حال تعداد دندان‌های  قابل مشاهده خود را در هنگام لبخند زدن بشمارید. به دندان های جلویی بالا و پایین خود توجه کنید. پس از شمارش تعداد دندان های قابل مشاهده جلویی، از خود سوال کنید که با چه تغییراتی لبخند شما زیباتر خواهد شد؟

موارد که به ذهنتان رسید را با دندانپزشک در میان بگذارید. اغلب دندانپزشکان توصیه می کنند که بر روی دندان های جلویی بالا و پایین تمرکز کنید زیرا این دندان ها در لبخند شما بسیار تاثیر گذار می باشند. هر چقدر که لبخند شما کشیده تر باشد، دندان های بیشتری قابل مشاهده می باشند. در اینگونه موارد بهتر است که از لمینت های پیوسته استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید!
ارتودنسی یا لمینت دندان؟ کدام انتخاب بهتر است

دوست دارید چند تا از دندان های شما در هنگام لبخند زدن سفید باشند؟

سفیدی دندان‌ها در هنگام لبخند زدن کاملا شخصی می باشد. با این حال باید به مطابقت رنگ لمینت دندان با دیگر دندان های خود نیز توجه کنید. عدم مطابقت رنگ دندان جلوه زیبایی را به لبخند شما نخواهد داد. به طور مثال برخی از افراد تنها به دندان‌های جلویی خود توجه می کنند و با انجام لمینت تنها بخش جلویی دندان‌های آنها سفید می شود. عدم مطابقت رنگ در دندان‌های جلویی و عقبی شما نه تنها لبخند شما زیبا نخواهد کرد، بلکه سبب دوری افراد برای صحبت با شما نیز خواهد شد.

به همین دلیل تعداد لمینت دندان شما اهمیت زیادی دارد. یک دندانپزشک با تجربه قبل از انجام لمینت برای تمامی دندان ها ابتدا روش جرم گیری و سفید کردن دندان را توصیه می کند. تغییر لبخند به یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارد. جزئیات این برنامه ریزی بسیار مهم است. آگاهی از اندازه و ابعاد دندان های خود می توانید لبخند‌های زیباتری داشته باشید. از مزیت لمینت‌ها می‌توان به سفارشی بودن آنها برای دندان‌هایتان اشاره کرد.

مشکلات دندانی که می خواهید با استفاده از لمینت دندان آنها را پنهان کنید

قبل از لمینت دندان ابتدا باید مشکلات دندانی خود را شناسایی کنید. آگاهی کامل از مواردی که می خواهید آنها را با استفاده از لمینت دندان بپوشانید، اهمیت زیادی دارد. از مهمترین مشکلات دندانی می توان به کج بودن دندان ها، تغییر رنگ دندان ها، فاصله های زیاد دندان ها، شکستگی دندان ها و … اشاره کرد. این مشکلات به راحتی با استفاده از لمینت دندان برطرف می شوند. با آگاهی از این مشکلات شما می توانید تعداد مورد نیاز لمینت دندان را مشخص کنید.

برای اطلاع از این مشکلات می توانید با دندانپزشک خود مشورت کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که چه تعداد لمینت برای برطرف کردن مشکلات دندانی نیاز می باشد. به طور مثال شاید شما بخواهید تنها یک یا دو مورد از مشکلات دندانی خود را با استفاده از لمینت دندان پنهان کنید. بنابراین به تعداد کمتری از لمینت نیاز خواهید داشت. اغلب ممکن است برخی از این مشکلات با لمینت های جزئی برطرف شوند.

این مطلب را از دست ندهید!
مراقبت های بعد از لمینت دندان

آیا به لمینت دندان های بالا و پایین نیاز دارم؟

همانطور که گفته شد، تعداد لمینت دندان به نوع لبخند شما بستگی دارد. برخی از افراد با داشتن لبخند کشیده به بیش از 4 لمینت و برخی دیگر با داشتن لبخند باریک به کمتر از 4 لمینت نیاز خواهند داشت. هزینه یکی از فاکتور های مهم برای افراد به شمار می رود. در حقیقت شما می توانید با پزشک خود صحبت کنید تا هزینه های لمینت را به حداقل برسانید. بنابراین انتخاب صحیح عدد لمینت دندان بسیار مهم می باشد. به طور کلی نیاز لمینت کردن دندان های بالایی و پایینی به خود شما بر می‌گردد. اغلب پزشکان برای کاهش هزینه های لمینت، باندینگ کامپوزیت های زیبایی دندان را پیشنهاد می دهند.

چگونه رنگ لمینت دندان را انتخاب کنیم؟

علاوه بر اندازه و شکل لمینت دندان، رنگ لمینت ها نیز اهمیت زیادی دارد. معمولا دندانپزشک شما رنگ لمینت را پیشنهاد می دهد اما شما می توانید با تحقیقات بیشتر رنگ ایده آل را پیشنهاد دهید. مهمترین نکته ای که وجود دارد، انتخاب رنگ لمینت دندان باید به گونه ای باشد که بقیه قادر به تشخیص نباشند که شما لمینت دندان انجام داده اید. به طور کلی سفیدی لمینت های دندان شما نباید از سفیدی چشمانتان بیشتر باشد.

اگر پوست شما روشن است، می توانید از سفید ترین لمینت های دندان استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دیگر مقالات ما مراجعه کنید. شما همچنین می توانید با کارشناسان حرفه ای ما ارتباط برقرار کنید.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 20 =

تماس تلفنی و دریافت نوبت