تفاوت لمینت دندان، کامپوزیت و ایمپلنت دندان
فرق ایمپلنت دندان با لمینت و کامپوزیت دندان
نوامبر 9, 2022
نحوه انتخاب لمینت دندان متناسب با فرم صورت
نحوه انتخاب لمینت دندان متناسب با فرم صورت
نوامبر 23, 2022
تفاوت لمینت دندان، کامپوزیت و ایمپلنت دندان
فرق ایمپلنت دندان با لمینت و کامپوزیت دندان
نوامبر 9, 2022
نحوه انتخاب لمینت دندان متناسب با فرم صورت
نحوه انتخاب لمینت دندان متناسب با فرم صورت
نوامبر 23, 2022
نمایش همه

انتخاب بهترین رنگ لمینت های دندان

انتخاب رنگ مناسب برای لمینت‌های دندان

آیا شما برای انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان مشکل دارید؟ خوشبختانه، امروزه لمینت دندان در هر کلینیک دندانپزشکی موجود است. لمینت‌‌های دندان یکی از انتخاب های درمانی‌ است که می‌تواند نقص دندان‌های شما را پوشش دهد. اگر دندان‌های شما در اثر سبک زندگی یا رژیم غذایی‌تان زرد شده و لک شده است لمینت‌های دندان ممکن است برای شما انتخاب خوبی باشد.

اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چطور بهترین رنگ را برای لمینت‌های دندان انتخاب کنید به خواندن این پست ادامه دهید.

لمینت های دندان چیست؟

لمینت‌های دندان لایه های محافظ نازک رنگ شده ای هستند که به دندان‌های شما چسبانده می‌شوند تا نقص دندان‌هایتان را پوشش دهند. این لمینت‌ها اغلب از پرسلین یا کامپوزیت رزین ساخته شده‌اند و با استفاده از یک چسب قوی به طور دائم به سطح دندان‌هایتان چسبانده می‌شوند. علاوه بر دندان‌های لب پر شده، آسیب دیده یا تغییر رنگ داده، لمینت ها می‌توانند برای درمان دندان‌هایی که از لحاظ طول و عرض از اندازه معمول کوچکتر هستند یک گزینه عالی محسوب شوند.

بسته به میزان جدی بودن مشکل تعدادی از افراد فقط به یک یا دو لمینت برای درمان دندان ترک خورده یا لب پر شده نیاز دارند. اما تعدادی از بیماران بین شش تا هشت لمینت نیاز دارند تا به لبخند همسان و متناسب برسند. اغلب لمینت‌ها در بالای هشت دندان فک بالایی در دهان قرار می‌گیرند.

چرا رنگ‌های مختلف لمینت‌های دندان وجود دارد؟ 

اگر تصمیم دارید که لمینت دندان داشته باشید یکی از اولین تصمیماتی که باید بگیرید در خصوص رنگ لمینت‌هایی است که می‌خواهید استفاده کنید. رنگ‌های مختلفی از لمینت‌ها وجود دارد. زیرا همه ما دارای رنگ دندان‌ها و رنگ پوست‌های مختلف هستیم. نهایتا شما نمی‌خواهید لمینت‌های دندانتان از جا درآمده یا نامتناسب به نظر برسند. زیرا در این صورت ممکن است دندان‌های شما به طور غیر طبیعی سفید به نظر برسند. به هر حال، اگر می‌خواهید دندان‌هایتان روشن تر به نظر برسند ممکن است به لمینت‌های بیشتری نیاز داشته باشید تا دندان‌های بیشتری پوشش داده شوند. این امر ممکن است هزینه برنامه درمانی شما را افزایش دهد.

انتخاب رنگ مناسب برای لمینت‌های دندان شما سخت است. زیرا در لمینت‌ها تنوع بسیاری وجود دارد. اگر می‌خواهید دندان‌هایتان براق و سالم به نظر برسند باید رنگی را انتخاب کنید که به رنگ دندان‌های واقعی شما شبیه باشد. فقط برای لمینت خود رنگ‌هایی را انتخاب کنید که کمی روشن تر باشد. برای راهنمایی و بررسی فرم صورتتان با دقت نگاه کنید تا مناسب ترین لمینت‌ها را خریداری کنید.   

در انتخاب رنگ برای لمینت‌های دندان شما از چه چیزی استفاده می‌شود؟

در انتخاب رنگ مناسب برای لمینت‌های دندان شما از جدول رنگ لمینت دندان استفاده می‌شود. فقط با دقت بیشتری به دندان‌هایتان نگاه کنید و گستره رنگ دندان‌هایتان را مشخص کنید. سپس تصمیم بگیرید که می‌خواهید رنگ لمینت‌های دندانتان از گزینه های رنگی مناسب شما چقدر روشن‌تر باشد. ضمن اینکه می‌خواهید در حد بودجه تان خرج کنید. در انتخاب رنگ لمینت‌های دندان از گستره رنگ دندان‌های خودتان تبعیت کنید. اما انتخاب رنگ روشن تر به شما اجازه می‌دهد که لبخند درخشان تری داشته باشید.

در حالی که ظاهر طبیعی خودتان را دارید. انتخاب رنگ برای لمینت دندان‌هایتان باید با همکاری دندانپزشک شما انجام شود. درباره اهداف زیبایی خود به دندانپزشک خود بگویید. بدین ترتیب ما می‌توانیم همه خصوصیات چهره شما را بررسی کنیم. شما و دندانپزشکتان یکی از رنگ‌های روی کارت رنگ را انتخاب خواهید کرد. سپس شما با تایید دندانپزشک خود رنگ لمینت‌هایتان را انتخاب خواهید کرد.

عوامل مهم در انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان

بنابراین چگونه دندانپزشک شما تصمیم می گیرد که کدام رنگ برای شما مناسب است؟ ونیرها همه یکسان نیستند و راه حلی برای همه وجود ندارد. بیایید به فاکتورهای کلیدی که دندانپزشک شما برای تعیین بهترین رنگ برای شما استفاده می کند نگاهی بیندازیم. 

این مطلب را از دست ندهید!
فرق ایمپلنت دندان با لمینت و کامپوزیت دندان

تعداد لمینت ها

انتخاب رنگ بر اساس تعداد لمینت ها

اگر 8 تا 10 دندان بالا و پایین را لمینت میکنید، می توانید از طیف وسیعی از رنگ های C انتخاب کنید. یک سناریوی متفاوت این است که فقط 2 یا 4 دندان را لمینت میکنید که گزینه های شما را محدود می کند و ما را مجبور می کند رنگی مشابه دندان های طبیعی شما انتخاب کنیم.

رنگ پوست

فرض کنید شما 10 لمینت روی قسمت فوقانی خواهید داشت، بنابراین عامل بعدی که باید در نظر بگیرید رنگ پوست شما است.
 در عمل ما هرگز به بیمار نمی گوییم که کدام رنگ را باید انتخاب کند. در عوض، ما به شما اجازه انتخاب می‌دهیم و نظر خود و چرایی را می‌گوییم. شما در انتخاب هر رنگی که می خواهید آزاد هستید.

با این حال، ما متوجه شدیم که BL2/0M2 یکی از محبوب‌ترین و دقیق‌ترین گزینه‌ها برای بیماران پوست روشن‌تر است. در افراد پوست تیره، اگر هدف شما داشتن لبخند سفید طبیعی است، توصیه ما در نظر گرفتن رنگی مانند BL3 یا BL4 است.

انتخاب رنگ لیمنت بر اساس رنگ پوست

چشم ها

چشم ها و دندان ها اولین ویژگی هایی هستند که در صورت یک فرد می بینیم. یک قانون نه چندان لازم الاجرا از سفیدی چشم شما برای کمک به انتخاب رنگ لمینت دندان استفاده می کند. بنابراین توصیه ما این است که سفیدی دندان های خود را مشابه رنگ سفید صلبی خود نگه دارید. 

انتخاب رنگ لیمنت بر اساس چشم ها

شخصیت و انتظارات

افراد با شخصیت برون گرا تمایل دارند رنگ دندان های روشن تری را انتخاب کنند زیرا به راحتی توجه را جلب می کنند. انتخاب رنگ سفیدتر باعث جلب توجه لبخند شما می شود. اگر به این موضوع اهمیت می دهید، قبل از انتخاب رنگ، آن را در نظر بگیرید. مهمتر از آن، این نکته را با دندانپزشک خود در میان بگذارید تا بتوانید نتیجه عالی بگیرید. آیا فکر می کنید دندان سفید مرواریدی شما نشان دهنده شخصیت شما هستند؟

اندازه دندان

رنگ سفید به خودی خود جلوه بصری دامنه دارد، بنابراین انتخاب رنگ سفیدتر باعث می شود لمینت ها بزرگتر از آنچه هستند به نظر برسند. اگر سفیدترین لمینت را می گیرید، مراقب اندازه آن باشید.

ویژگی های صورت شما

انواع مختلفی از اشکال صورت وجود دارد. که شامل شکل قلبی، گرد، مربع، الماس و رایج ترین آنها بیضی است. صورت های بیضی با دندان های مربعی بهتر به نظر می رسند. دلیل آن این است که یک دندان مربعی شکل صورت را پرتر نشان میدهد. روکش‌های گرد و کوتاه‌ تر مکمل صورت‌های قلبی شکل هستند. در عین حال، صورت های گرد با لمینت هایی با طول بیشتر زیباتر بنظر میرسد. در نهایت، صورت های مربعی شکل با خط فک مشخص به دندان های گردتر نیاز دارند تا خط فک نرم شود. 

مطالعه مطلب نحوه انتخاب لمینت دندان متناسب با فرم صورت پیشنهاد میشود.

سن

با افزایش سن، دندان های ما به طور طبیعی طول خود را از دست می دهند. با لمینت ها می توانید دندان ها را بلندتر کنید تا ظاهری جوان تر داشته باشید. همچنین هنگام حجیم کردن دندان ها، چین و چروک های اطراف دهان صاف می شوند.

جنسیت

مردان بیشتر به دنبال نصب لمینت های مربعی هستند. اینکار ظاهر مردانه تری را ارائه می دهد. بیمارانی که خواهان ظاهری زنانه تر یا نرم تر هستند ممکن است بیشتر به سمت روکش های گرد متمایل شوند.

انواع رنگ لمینت دندان

معمولا رنگ لمینت در 4 دسته A تا D قرار دارد که با توجه به شرایط دندانی هر فرد گزینه مناسب انتخاب می‌شود. رنگ‌های لمینت سرامیکی را بیشتر بشناسیم:

انواع رنگ لمینت دندان
  1. رنگ A1 رنگ لمینت دندان A1 یکی از زیباترین و سفیدترین رنگ‌های لمینت دندان بوده که به اصطلاح به آنها رنگ هالیوودی گفته می‌شود. معمولاً افراد مشهور و سلبریتی‌ها از این نوع سایه رنگ استفاده می‌کنند که جذابیت بسیار بیشتری برای چهره خود ایجاد نمایند.
    این نوع رنگ ثبات و ماندگاری بسیار بالایی داشته و درخشندگی آن نیز بالا است. اگر شما این نوع سایه رنگ را انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که میزان سفیدی و درخشش آن بسیار در چشم بوده و گاها می‌تواند برای شما مصنوعی به نظر برسد.
  2. رنگ A2 این رنگ استخوانی روشن و کاملاً طبیعی بوده و برای افرادی گزینه مناسبی است که از هیچ نوع سفید کننده دندانی استفاده نداشتند. به طور کلی اگر قصد دارید تا دندان‌های شما یک درجه روشن‌تر شود، این نوع سایه رنگ برای شما مناسب بوده، زیرا در اکثر موارد رنگ A3 به دلیل داشتن ظاهری طبیعی‌تر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  3. رنگ A3 رنگ لمینت دندان A3 انتخاب 70 درصد افراد می‌باشد و بسیار طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد.
  4. رنگ B1 یکی دیگر از رنگ‌های سفید و به اصطلاح هالیوودی، رنگ لمینت دندان B1 می‌باشد که شاید بیشتر دندانپزشکان این نوع رنگ را زیباترین رنگ لمینت دندان در نظر می‌گیرند.
  5. رنگ B2 این رنگ نیز جزء رنگ‌های سفید محسوب شده و سازگاری بالایی با بافت دهان و دندان دارد. همچنین مقاومت آن در برابر سایش نیز بالا است.
  6. رنگ Bw این رنگ کاملاً سفید بوده و برای افرادی که دارای پوست تیره رنگ هستند، مناسب نیست. این نوع سایه رنگ با توجه به نوع برندی که دارد، دارای قیمت مناسبی می‌باشد.
این مطلب را از دست ندهید!
عوارض روکش دندان: درد، حساسیت، خطرات و موارد دیگر

چطور رنگ مناسب لمینت‌های دندان خود را انتخاب کنید؟

چطور رنگ مناسب لمینت‌های دندان خود را انتخاب کنید؟

دندانپزشک در هنگام انتخاب لمینت‌های شما از میان گزینه های رنگی از کارت رنگ استفاده خواهد کرد. او کارت‌ رنگ را با دندان‌هایتان مقایسه می‌کند تا تضمین نماید که شما به اهداف زیبایی خود می‌رسید. کارت‌های رنگ به دندانپزشک شما کمک می‌کند تا رنگ دندان شما را با رنگ جدید لمینت‌هایتان تطبیق دهد. در اینجا به نکاتی اشاره شده است در خصوص اینکه چطور رنگ مناسب لمینت‌های خود را انتخاب کنید.

برای انتخاب مناسب ترین رنگ از جدول رنگ لمینت دندان استفاده کنید.

دندانپزشک شما یک کارت رنگ را در کنار دندانتان قرار می‌دهد و در حین فرایند تطبیق رنگ، دقیق ترین  رنگ را برای شما انتخاب می‌نماید. در نتیجه، لمینت‌های سفارش داده شده شما مشابه رنگ طبیعی دندان‌هایتان خواهد بود.

برای فرایند تصمیم گیری راجع به لمینت دندان وقت بگذارید.

زمانی که شما و دندانپزشکتان درباره رنگ لمینت ‌هایتان تصمیم گیری می‌کنید برای این تصمیم وقت صرف کنید. از اینکه شما مناسب ترین سایز و رنگ سفید را انتخاب کرده اید اطمینان حاصل نمایید. درباره انتظارات و اهداف زیبایی خود با دندانپزشک خود مشورت کنید. انتخاب دقیق رنگ لمینت‌های شما خیلی با اهمیت است. زیرا این لمینت‌ها برای مدت طولانی روی دندان‌‌های شما قرار داده خواهند شد.

به دندان‌های مجاور خود نگاهی بیندازید.

پیشنهاد می‌شود برای افزایش زیبایی ظاهری خود رنگی را انتخاب کنید که مشابه دندان‌های طبیعی تان باشد. رنگ دندان‌های مجاور خود را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که رنگ لمینت طبیعی به نظر می‌رسد. به هر حال، شما نیاز دارید تا با دندانپزشک خود در خصوص جزئیات بیشتر صحبت کنید تا به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

انتخاب‌های خود را بررسی کنید.

قبل از امتحان کردن یا حتی گیر آوردن لمینت‌های خود باید تحقیقات اولیه را انجام دهید تا درباره سایر روش‌های درمان دندان یاد بگیرید. ممکن است شما نزد دندانپزشک ما بیایید تا مطمئن شوید که لمینت‌های دندانی بهترین راه حل مشکل شما هستند.

انواع لمینت‌های دندان

لمینت‌ها لایه های نازکی هستند که مستقیما در جلوی دندان قرار داده می‌شوند تا به آن ظاهر کاملا جدیدی ببخشند. ترک‌های دندانی، به هم ریختگی دندان‌ها و تغییر رنگ دندان با این روش قابل درمان است. در اینجا دو نوع اصلی از لمینت‌ها آمده است.

لمینت کامپوزیتی

ونیر کامپوزیت دندان نوعی لمینت هستند که از مواد ارگانیک و مواد غیر ارگانیک با رزین کامپوزیت ساخته شده اند. کامپوزیت ونیر یک لمینت دندان است که در مطب دندانپزشکی ساخته می‌شود. دندانپزشک لمینت‌ها را در یک جلسه ویزیت مستقیم روی دندان‌ها قرار خواهد داد. این شیوه نه تنها همه نقص‌ها را برطرف می‌کند بلکه لبخند درخشانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

لمینت سرامیکی یا پرسلین

پرسلین از نظر زیبایی شناسی برای ترمیم دندان‌ها رضایت بخش‌تر است. پرسلین بسیار با دوام است و برای طولانی مدت باقی می‌ماند. در صورتی که شما به بهداشت دهان خود رسیدگی کنید و از جویدن چیزهای سفت بپرهیزید پرسلین ونیرها می‌توانند به مدت پانزده تا بیست سال دوام بیاورند.

پرسلین ونیرها به طور استثنایی در برابر لکه مقاوم هستند. زیرا پرسلین ونیر کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. پرسلین ونیر می‌‌تواند ظاهر لبخند شما را بهتر کند.

اگر شما سؤالات بیشتری درباره پرسلین ونیرها دارید در سر زدن به کلینیک دندانپزشکی ما تردید نکنید.    

آیا لمینت‌های دندان بعد از مدت طولانی تغییر رنگ می‌دهند؟

پرسلین ونیرها به خاطر مواد پرسلین امکان تغییر رنگ کمتری دارند در حالی که کامپوزیت ونیرها می‌توانند در طول زمان دقیقا مانند دندان‌های طبیعی تغییر رنگ دهند.

این مطلب را از دست ندهید!
لمینت دندان چیست و مناسب چه افرادی است؟

اگر شما از لمینت‌های خود نیز به خوبی مراقبت کنید خیلی عالی می‌شود. بدین ترتیب لمینت‌ها می‌توانند مدت زمان زیادی دوام بیاورند.

تیم دندانپزشک ما درباره مراقبت از دهان و دندان و اینکه چطور از لمینت‌های دندان خود مراقبت کنید به شما آموزش می‌دهند.

در صورتی که لمینت دندان داشته باشید می‌توانید عمل سفید کردن دندان‌ها را انجام دهید؟

لمینت‌های دندانپزشکی زیبایی از سرامیک های دندانی ( مواد پلاستیکی شیشه ای رنگ دندان) ساخته می‌شوند که به درمان‌های بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها واکنش نشان نمی‌دهند. درمان سفید کنندگی دندان پرسلین ونیرها را درخشان و براق نمی‌کند، همانطور که این درمان دندان‌های رنگی پر شده، تاج‌های دندان یا مواد پیوندی دندانی را براق نمی‌کند.

ضمنا تیم دندانپزشکی ما افراد را به استفاده از خمیردندان‌های سفید کننده روی پرسلین ونیرها آن هم در هر مقطع زمانی تشویق نمی‌کنند. زیرا این محلول‌‌ها ( خمیردندان‌ها ) حاوی مواد سفت و ساینده ای هستند که در زمان استفاده می‌توانند به سطح پرسلین‌ها آسیب وارد کنند.

چطور لمینت‌ها را بادوام کنیم؟

اگر می‌خواهید لمینت‌های شما دوام بیاورند باید از لمینت‌های دندان خود به خوبی مراقبت کنید. ضمنا شما باید دائما ویزیت دندانپزشکی را انجام دهید تا دندان‌هایتان معاینه شود. تیم ما همه مسائل مربوط به دهان و دندان و مسائل مربوط به نحوه عملکرد لمینت‌های دندان شما را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که لمینت دندان شما در بهترین وضعیت قرار دارد. بهترین کار این است که شما چند هفته بعد از نصب لمینت‌ها مجددا نزد دندانپزشک بروید تا مطمئن شوید که لمینت برای دندان‌های شما کاملا مناسب و اندازه است.

نتیجه گیری نهایی

در واقع دندان‌های شما با لمینت‌های دندان بهتر به نظر می‌رسند. دندان‌های شکسته شما، دندان‌های تغییر رنگ داده شما یا دندان‌های کج و معوج شما با این شیوه درمانی پنهان می‌شوند. اگر به درمان‌های لمینت دندان نیاز دارید به کلینیک دندانپزشکی با لیزر ما سر بزنید.

دندانپزشکان ما در زمینه نصب لمینت‌ها ماهر هستند. ما برای بحث راجع به برنامه درمانی که برای شما بهترین نتایج را در پی دارد  وقت صرف می‌کنیم. ضمنا ما در حین مراقبت از لمینت‌های دندان، بهترین شیوه را برای حفظ بهداشت دهان و دندان به شما آموزش می‌دهیم. هدف ما این است که با روش‌های دندانپزشکی راه حلی با کیفیت بالا برای زیبایی بیماران خود فراهم کنیم.

سئوالات پرتکرار

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =

تماس تلفنی و دریافت نوبت