جراحی فرنوم زبان با لیزر یا فرنکتومی با لیزر
جراحی فرنوم زبان یا لب با لیزر (فرنکتومی)
اکتبر 6, 2021
پوسیدگی ریشه دندان
پوسیدگی ریشه دندان: علل، علائم و درمان
اکتبر 23, 2021
جراحی فرنوم زبان با لیزر یا فرنکتومی با لیزر
جراحی فرنوم زبان یا لب با لیزر (فرنکتومی)
اکتبر 6, 2021
پوسیدگی ریشه دندان
پوسیدگی ریشه دندان: علل، علائم و درمان
اکتبر 23, 2021
نمایش همه

آیا روکش دندان های شما را خراب میکند؟

آیا روکش دندان های شما را خراب میکند؟

روکش چینی یکی از بهترین روش ها برای پنهان کردن دندان های آسیب دیده و نامرتب و زیباتر کردن لبخند شماست. اگرچه، بسیاری از بیماران سوال میپرسند که آیا این روکش چینی باعث آسیب رساندن به دندان و از بین رفتن دندان میشود و یا خیر. جواب این سوال منفی است؛ روکش دندان های شما را خراب نمیکند. برای کسب اطلاعات در مورد روکش چینی و بازیابی لبخند زیبای خود، با ما در این مقاله همراه شوید. زمانی که جواب تمامی سوالات خود درباره ی روکش چینی را پیدا کردید، با پزشک متخصص ما ارتباط بگیرید و برای مشاوره به ما مراجعه کنید.

آیا روکش دندان های طبیعی شما را خراب میکند؟

روکش دندان های طبیعی شما را خراب نمیکند. روکش ها طوری طراحی شده اند که روی دندان های طبیعی شما قرار میگیرند و زیبایی طبیعی شما را دو چندان میکنند. برای اینکه مطمئن شوید این روکش ها به دندان آسیبی نمیرسانند، باید با طرز کار آنها آشنا شوید. به پزشک ما که مراجعه کنید، ایشان بهترین روکش مناسب دندان شما را معرفی خواهد کرد. او روکش را روی دندان های شما قرار میدهد و سپس آن را روی دندان ها میچسباند. دندانپزشک روکش را با رزینی کامپوزیتی که زیر نور مخصوصی خشک میشود، روی دندان ها میچسباند. بعد از اینکه روکش روی دندان چسبید، شکل آن متناسب با صورت و دهان شما تنظیم شده و سپس پولیش میشود. سپس، دندانپزشک زیبایی از مرتب و عالی بودن دندان ها و روکش اطمینان حاصل میکند. هدف پزشک ما این است که شما حتما از لبخند جدیدتان رضایت داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید!
درمان درد دندان عفونتی

روکش چه تاثیری روی دندان ها دارد؟

رزین کامپوزیتی که برای چسباندن روکش به دندان مورد استفاده قرار میگیرد، برای دندان مضر نیست. از این رو، روکش ها به دندان های زیرین خود آسیبی نمیرسانند. به علاوه، روکش های چینی مانند سطح دندان شما، مینا ندارند. به همین دلیل روکش هایی که از مینا ساخته نمیشوند، فوایدی نیز دارند. در نتیجه، روی روکش ها مانند دندان های طبیعی، لکه نمی افتد. شما میتوانید بدون استرس قهوه و دیگر مایعات تیره بخورید و نگران لکه ی روی دندان های خود نباشید. علاوه بر این، روکش ها سفت هستند و مقاومتشان از دندان های طبیعی بیشتر است. میتوان گفت روکش ها نه تنها به دندان آسیب نمیرسانند، بلکه آن را در برابر لکه و آسیب مقاوم میکنند.

آیا روکش دندان می افتد؟

با اینکه روکش های چینی برای زیباتر کردن لبخند شما ساخته شده اند اما حوادث اجتناب ناپذیرند. روکش ممکن است بشکند و یا بیفتد. البته که دلایل زیادی برای شکستن و افتادن روکش وجود دارد. علت هر چه که باشد، باید هر چه سریعتر مشکل را حل کنید. اگر روکش دندان شما دچار مشکل شده است، برای حل مشکل به خواندن این مقاله ادامه دهید.

علت افتادن روکش چیست؟

دلایل زیادی برای شکستن و افتادن روکش وجود دارد. برخی دلایل رایج برای این اتفاق موارد زیر هستند:

  • کهنه شدن روکش

معمولا روکش ها باید تا ده سال سالم بمانند. در این مدت، چسبی که روکش را روی دندان چسبانده، ضعیف میشود. زمانی که چسب قدرتش را از دست داد، ممکن است روکش بیفتد.

  • دندانپزشک شما روکش را به درستی نچسبانده است
این مطلب را از دست ندهید!
پر کردن دندان: بررسی آمالگام، مواد سفید، طلا، نقره و مراحل انجام

اگر روکش جدید دندان شما بیفتد، احتمالا دندانپزشک شما آن را به درستی نچسبانده است. ممکن است این اتفاق باعث سیاه شدن روکش دندان شود. اگر این اتفاق برایتان افتاد، به همان دندانپزشک مراجعه نکنید و از پزشک ما وقت بگیرید.

  • دندان شما خراب شده است

خرابی دندان ممکن است باعث افتادن روکش شود. اگر دندان طبیعی شما خراب شده باشد، پس چیز زیادی از آن باقی نمانده که روکش روی آن بچسبد. خوشبختانه شما میتوانید با انتخاب سبک زندگی درست، از خرابی دندان و یا پیشرفت خرابی، جلوگیری کنید. برخی داروها میتوانند خرابی دندان را بدتر کنند.

  • از روکش های دندان به خوبی مراقبت نمیکنید

اگر به خوبی از روکش ها مراقبت نکنید، احتمال شکستن و یا افتادن آنها بیشتر میشود. روکش ها معمولا مقاومت بالایی دارند. اما اگر اغلب اوقات با آنها اجسام سفت مانند یخ و آبنبات بجوید و یا دندان قروچه کنید، عمر آنها کوتاه میشود. جویدن غذاهای سفت و دندان قروچه کردن باعث آسیب رساندن به روکش ها و دندان ها میشود. از این رو، بهتر است هر کاری که موجب آسیب رساندن به روکش میشود را ترک کنید.

آیا میتوان دوباره روکش ها را چسباند؟

اگر روکش بیفتد، معمولا به صورت درسته از دندان جدا میشود. اما اگر خودتان بخواهید آن را سر جایش بچسبانید، آسیب بیشتری به آن میزنید. اغلب چسب های در دسترس شما مناسب چسباندن دندان نیستند. به همین دلیل، روکش را برای مدت زیادی سر جایش نگه نمیدارند. دندانپزشک از چسب و سیمان مخصوص برای چسباندن روکش استفاده میکند. به همچنین، چسب معمولی سمی است و استفاده از آن در دهان ایده ی جالبی نیست. پس باید در ذهن داشته باشید که هیچوقت خودتان روکش را روی دندان نچسبانید. تلاش برای چسباندن دوباره ی روکش برای سلامت دهان و سلامت کل بدن شما، خطرناک است.

این مطلب را از دست ندهید!
لیزر در ارتودنسی: انواع و مزایا

چگونه میتوانم روکشی را که افتاده، سر جایش بگذارم؟

تنها راه حل مشکلات مرتبط با روکش دندان، وقت ملاقات گرفتن از دندانپزشک است. پزشک ما دهان شما را بررسی میکند تا ببیند چسباندن همان روکش قبلی ایده ی خوبی است و یا نه. دندانپزشک از چسب و سیمان پزشکی با مقاومت بالا برای مصارف دندانپزشکی استفاده میکند. معمولا زمانی که روکش بشکند، پزشک پیشنهاد میکند که از یک روکش جدید بهره بگیرید. گاهی اوقات پزشک نمیتواند روکش شکسته را تعمیر کند.

هزینه ی روکش چقدر است؟

عوامل زیادی در پرداخت هزینه ی بیمار برای روکش دخیل هستند. تعداد روکش هایی که دریافت میکنید، روی هزینه ی کلی موثر است. به همچنین، از پزشک خود درباره ی هزینه ی روکش چندین دندان به صورت همزمان بپرسید. پزشک ما بهترین گزینه ها را به شما ارائه میدهد. هدف کلینیک ما، کمک به بیماران برای لبخند زدن دوباره است.

میخواهید دندان های خود را روکش کنید؟

آیا میخواهید درباره ی روکش مناسب دندان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ با تیم ما تماس بگیرید. بیماران ما میتوانند به صورت رایگان از ما مشاوره بگیرند. با پزشک ما درباره ی لبخند زیبای خود پس از روکش کردن دندان ها، صحبت کنید. ما منتظر زیبا کردن لبخند شما هستیم.

برای مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =

تماس تلفنی و دریافت نوبت