دندان های حساس یا حساسیت دندانی
درمان حساسیت دندان با لیزر: بررسی علل و علائم
آوریل 19, 2020
افزایش طول تاج دندان با لیزر
جراحی افزایش طول تاج دندان با لیزر
آوریل 27, 2020
نمایش همه

اصلاح لبخند لثه ای با لیزر

لبخند لثه ای چیست؟

لبخند لثه ای چیست؟

لبخند لثه­ ای Gummy smile یکی از مشکلات رایج زیبایی است که به دلیل وجود بافت اضافی لثه در دندان­های فوقانی به وجود می­آید. برای درمان لبخند لثه ­ای روش­های مختلف جراحی مانند جراحی فک و روش­های آسانی برای جراحی لثه مانند لیزر درمانی وجود دارد. اصلاح لبخند لثه­ ای با لیزر، علاوه بر داشتن حداقل عوارض جانبی، روشی بدون درد و آسان است.

در فیلم زیر نحوه اصلاح لبخند لثه ای با لیزر را مشاهده نمایید.

آیا موقع لبخند زدن متوجه وجود بافت بیش از حد لثه می­شوید و بخاطر تحت الشعاع قرار گرفتن دندان­های فوقانی به دلیل بافت بیش از حد لثه احساس خجالت می­کنید؟ آیا می­دانید که احتمالاً با آنچه معروف به لبخند لثه­ ای است مواجه هستید؟

نگران نباشید! زیرا این روزها با تکامل فناوری، ما برنامه درمانی کاملاً موثری داریم که می­توانید از آن برای رفع لبخند لثه ­ای استفاده کنید، از جمله یکی از جدیدترین روش­های درمانی استفاده از لیزر برای خلاص شدن از شر هر گونه لثه اضافی است، از جمله عواملی که باعث خنده لثه­ ای شما می­شود. اگر علاقمند هستید اطلاعات بیشتری در مورد این برنامه درمانی امیدوارکننده کسب کنید با ما همراه باشید.

چه چیزی باید درباره لبخند لثه ­ای بدانید؟

لبخند لثه­ ای اصطلاحی است که برای اشاره به وضعیتی استفاده می­شود که در آن بافت اضافی لثه وجود دارد و دندان­ها را پنهان می­کند بخصوص مواردی که این بافت اضافی در فک فوقانی وجود دارد. اگرچه لبخند لثه­ای تهدیدی برای سلامتی دهان فرد ایجاد نمی­کند، اما زمانی که فرد لبخند می­زند موجب مشکلات زیبایی متعددی می­شود. شایع­ترین علت خنده لثه ­ای، بالا بودن خط لب است. رشد غیر طبیعی دندان­ها ، مشکلات عضلانی و رشد نامناسب استخوان فک بالا نیز می­تواند باعث ایجاد لبخند لثه نما شود.

 برنامه­ های درمانی برای لبخند لثه­ ای شامل مواردی مانند جراحی فک و صورت برای تغییر موقعیت استخوان فک، عمل جراحی تغییر موقعیت لب، استفاده از بوتاکس، برداشتن عضلات و مورد دیگری است که بیشتر به نفع ماست: لیزر درمانی برای لبخند لثه­ای!

خنده لثه ­ای قبل و پس از درمان
خنده لثه ­ای قبل و پس از درمان

میزان شیوع خنده لثه ­ای چقدر است؟

به نظر می­رسد مشکل لبخند لثه ­ای در افراد جوان نسبت به افراد مسن بسیار رایج­تر است. طبق گزارش منتشر شده در وب سایت مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI)، شیوع خنده لثه ­ای در گروه سنی 30-20 سال حدود 10 درصد است. این هم یک واقعیت دیگر در مورد لبخند لثه ­ای است.

این مطلب را از دست ندهید!
سفید کردن دندان با لیزر و هزینه سال ۹۹

ریسک لبخند لثه ­ای در زنان در مقایسه با مردان بسیار بیشتر است. به نظر می­رسد این مشکل با افزایش سن فرد کاهش می­یابد.

معمولاً تمایل به داشتن ظاهر جذاب بیشتر در گروه جوان در مقایسه با گروه مسن­تر وجود دارد و خنده لثه ­ای که در افراد جوان­تر شیوع بیشتری دارد، مسئله­ای جدی در جامعه است، جایی که بر جذابیت به شدت تأکید می­شود.

اگر لبخند لثه ­ای درمان نشود چه اتفاقی می­افتد؟

همانطور که قبلاً نیز اشاره شده است، خنده لثه­ ای تهدیدی جدی برای سلامتی نیست. اما، این بدان معنی نیست که وقتی پوست لثه خود را بدون درمان رها کنید، با هیچ مشکل دیگری مواجه نخواهید شد.

 علاوه بر این که پوست لثه، ظاهر کلی شما را خراب می­کند، مواردی وجود دارد که اگر این مشکل را درمان نکنید، احتمالاً آنها را تجربه خواهید کرد. مواردی که در صورت عدم درمان لبخند لثه ­ای احتمالاً با آنها روبرو شوید در ادامه معرفی می­شوند:

  • احتمال پوسیدگی دندان در زیر خط لثه شما وجود دارد، چرا که ممکن است تمیز کردن آن مناطق سخت شود.
  • ممکن است در قرار دادن تاج دندان در آن ناحیه مشکل به وجود بیایید.
  • خطرات بیماری لثه و مشکلات بهداشتی به دلیل دشواری در تمیز کردن آن ناحیه از دندان­ها افزایش می­یابد.

برای جلوگیری از این مسائل، توصیه می­شود لبخند لثه ­ای را درمان کنید. بواسطه روش لیزر درمانی، این مشکل، معضلی مهم برای درمان ندارد و براحتی قابل رفع است.

عدم اصلاح خنده لثه ­نما و پوسیدگی دندان
عدم اصلاح خنده لثه ­نما و پوسیدگی دندان

استفاده از لیزر برای اصلاح لبخند لثه ­ای

استفاده از لیزر دندانپزشکی، برای همه افرادی که از انجام اقدامات دندانپزشکی دردناک واهمه دارند مناسب است. علاوه بر این، مناسب­ترین روش برای درمان لبخند لثه­ ای است. همچنین، استفاده از لیزر دندانپزشکی به منظور کاهش زمان بهبودی مورد نیاز و ایجاد ناراحتی کمتر در مقایسه با سایر تکنیک­های درمانی محبوبیت یافته است.

این مطلب را از دست ندهید!
بوی بد دهان یا نفس متعفن،عوامل شناخته شده و پنهان دهان و دندان

لیزر دندانپزشکی قادر است رگ­های خونی را که در طی عمل آسیب دیده­اند، مسدود کند و موجب کاهش تورم و خونریزی در طی درمان و بعد از عمل ­شود. با استفاده از لیزر دندانپزشکی، دندانپزشک شما قادر به تغییر شکل لثه، افزایش طول دندان و برداشتن هرگونه بافت اضافی لثه خواهد بود.

طی روند درمان، بی‌حسی موضعی برای رهایی شما از هرگونه احساس درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. خطرات ناشی از لیزر دندانپزشکی در  پایین­ترین حد ممکن است.  این خطر وجود دارد که ممکن است نسبت به بی‌حسی موضعی که مورد استفاده قرار می‌گیرد واکنش آلرژیک داشته باشید. همچنین ریسک تورم بیش از حد و خونریزی شدید وجود دارد که هر دوی این موارد بسیار نادر است.

لیزر درمانی یک روش بدون درد، آسان و سریع است که شما را از شر هرگونه بافت اضافی لثه رها می­کند و لبخند رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می­کند. تاکنون موارد موفق بسیاری وجود داشته است که استفاده از لیزر دندانپزشکی در درمان لبخند لثه­ ای را به عنوان یک روش مؤثر توصیف کرده و باعث شده که بیماران نتایج عالی بدست آورند و لبخندهای بهتری نیز داشته باشند! هزینه درمان بستگی به تعداد دندان­هایی دارد که باید بافت اضافی لثه از آن جدا شود.

درمان لبخند لثه ­ای با لیزر
درمان لبخند لثه ­ای با لیزر

هزینه لیزر درمانی لبخند لثه ای چقدر است؟

قیمت درمان لبخند لثه ای با لیزر  بستگی به شخص متقاضی درمان و شرایط او دارد. میزان بافت لثه­ها که باید برداشته شوند هزینه درمان را تعیین می­کند. علاوه بر این عامل، عوامل دیگری نیز وجود دارند که هزینه درمان را تعیین می­کنند.

برخی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده هزینه درمان شامل موارد زیر است:

  • در صورتی که درمان فقط شامل رفع مشکل یک یا دو دندان باشد، درمان هزینه کمتری می­برد.
  • در صورتی که نیاز به درمان کل خط لثه باشد، هزینه درمان افزایش می یابد.
این مطلب را از دست ندهید!
پروتز دندان یا دندان مصنوعی و انواع آن

علاوه بر این اگر در طول روند درمانی لازم باشد که دندانپزشک زمان بیشتری را با سایر درمان­های دندانپزشکی، مانند قرار دادن تاج دندان، روکش پرسلن به همراه لیزر دندانپزشکی سپری کند، هزینه درمان افزایش می­یابد.

اگر بطور آزمایشی هزینه را برآورد کنیم، هزینه درمان از یک میلیون به بالا خواهد بود. در مورد زمان صرف‌شده برای درمان باید گفت معمولاً تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا درمان کامل شود.

مراقبت­های لازم در زمان ریکاوری لیزر درمانی شامل چه مواردی است؟

این امر مهم است که درباره زمان بهبودی بعد از عمل و همچنین انتخاب روش درمانی برای مشکلات پوستی و لثه آگاهی داشته باشیم. همه ما می­دانیم که در حال حاضر روش لیزر درمانی بسیار ساده است و به طور کلی فقط چند دقیقه طول می کشد.

بنابراین، این سؤال پیش می­آید که آیا مدت زمان ریکاوری طولانی مدت در این نوع درمان وجود دارد؟ خوشبختانه زمان بهبودی پس از لیزر نیز بسیار کوتاه است. زمان بهبودی بعد از عمل در روش لیزر درمانی در مقایسه با سایر روش­های درمانی بسیار سریع است.

روش لیزر درمانی از فناوری پیشرفته­ای استفاده می­کند که به بسته شدن اتوماتیک رگ کمک می­کند. با توجه به این فناوری، بیماران بعد از اتمام درمان، تورم و خونریزی کمتری را تجربه می­کنند.

قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای
قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای

نتیجه

داشتن لبخند لثه ­ای ممکن است دلیلی باشد که هر وقت عکسی از خود می­گیرید و یا به یک شوخی می­خندید،  از لبخند زدن خودداری کنید. خبر خوب برای شما اینکه دیگر مجبور نیستید با این شرایط کنار بیایید چراکه می­توانید برای درمان لبخند لثه ­ای به لیزردرمانی تکیه کنید. استفاده از لیزر دندانپزشکی برای از بین بردن بافت اضافی لثه موجب کاهش ناراحتی و زمان بهبودی می­شود و شرایطی را به وجود می­آورد که با افتخار می­توانید در هر کجا و هر زمان لبخند بزنید. همین امروز برای لیزر درمانی برنامه­ ریزی کنید و بلافاصله از نتایج مثبت آن لذت ببرید!

منبع:

dionhealth

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *